אנשים שנתפסו על חם תמונות מהשטח וכתבות בתקשורת

  אחד הדברים שהחשודים בעבירות מין הכי ממנו זה לא המעצר בידי המשטרה אלה שהידיעה בדבר במעצר שלהם יתגלה בפני חבריהם. הבושות ואולי החשש שיצוצו עוד מתלוננים כנגדם. מכן מצאנו לנכון לשתף אתגם בתמונות של כל מיני אנשים שקיבלנו מהם, או שצילמו בשטח. 

מספר שאלות ותשובות לשאלות נפוצות ששואלים אותנו

על מנת להתנדב אצלנו צריך להוכיח יכולת ללכוד פדופיל ברשת. אנחנו לא מגייסים מתנדבים לתפיסות בשטח אלה אם יש להם רקע מבצעי בתחום או יש להם פטור עקב עיסוק מועדף כגון עורכי דין, או שוטר לשעבר או אנשי בטחון לשעבר. מי שרוצה להתנדב יכול לשלוח מייל ל hamisrael2020@gmail.com. יש לציין שם מלא, עיר מגורים, מספר טלפון, קישור לחשבון הפייסבוק ולפרט מדוע אתם מבקשים להתנדב. מי שלא יודע איך לשלוח קישור לחשבון הפייסבוק או לא ממלא אחרי ההוראות סביר להניח שלא יקבל תשובה לאור הפניות הרבות שאנו מקבלים. מי שיעבור את שלב הסינון הזה יקבל מועד וקישור בו יהיה הכשרה וסינון נוסף. זה לא מיועד לאנשים שאין להם זמן או שהם לא ניידים. 

בהצלחה.

עד היום לא הוגשה אף לא תלונה אחת כנגדו בטענה שמה שאנחנו עושים זה לא חוקי. מלבד זאת יש מאמר שפורסם בעיתון של פרקליטות המדינה ע"י פרוספור יורם רבין שקובע שאין פסול בצייד פרטי את עבריני מין ברשת, כמובן הכל לפי כללים מסוימים.

למשל: אסור לבצע עבירה בזמן התפיסה

למאמר של פרופסור יורם רבין לחצו כאן

בית המשפט פסק במספר מקרים שאבי דוביצקי היה מוערב בהם שאין פסול בהתחזות לילד או ילדה. למשל: ת"פ 832/2013 מדינת ישראל נגד אבישי קרואני ו עפ"ג 60034-07-14 מדינת ישראל נ' רועי מנשה ציון שמעון.

המשטרה לא עובדת עם גופים אזרחיים. המשטרה איננה גוף פרטי ויצרתי שעושה כאלה דברים. למשטרה יש יחידה הידועה כמוקד 105 ע"ש מספר הטלפון 105. אנחנו אזרחים מן השורה, אנחו בדיוק כמוכם. יש מקרים חריגים שאנחנו פונים למשטרה ומבקשים סיוע שמדובר בעברין מוכר למשטרה והם עוזרים אבל לרוב אנחנו מזמינים אותם לזירת התפיסה והם מגיעים לעכב את החשוד ולקחת אותו לחקירה. אנחנו מגישים תלונה בדיוק כמו כל אזרח אחר.

מאחר והפעילות של דוביצקי ו "נתפסו על חם" עוסק רק במרחב הוירטואלי ההמלצות שיתנו הם אך ורק נוגעים לתחום האינטרנט, בכל חשד לפגיעה ע"י מורה או קרוב משפחה או אדם זר יש לפנות למשטרה עם כל הראיות שיש בידיכם. 

1. ברגע שקיים חשש כי "פדופיל" התכתב עם אחד מילדיכם הדבר הראשון הוא לא להכנס לפניקה.

א. לשמר את הראיות. צלמו את כל ההתכתבויות שמצאתם בטלפון של הילד בדרך של טלפון נוסף שיש ברשותכם. תראו כיצד אתם נכנסים לאפליקציה מהמסך הראשי ותצלמו את כל השיחות כולל התמונות לאט לאט שיכלו לראות את הכל. אסור להסתפק בצילום מסך של שיחות, מסתבר שיש דרכים לזייף התכתבויות ולכן צילום וידיאו הוא חובה!

ב. לא לאיים על החשוד שאתם הולכים למשטרה, באותו רגע החשוד יכול לזרוק את הטלפון שלו לכנרת וזה יתן אחלה סיבה למשטרה לסגור את התיק. (הם יחפשו כל סיבה לסגור את התיק מאשר לחקור)

ג. לא לגרום לחשוד לחשוב שהוא מדבר עם אדם מבוגר פתאום, דבר כזה פשוט יבריח אותו לילד או ילדה אחרים.

ד. האם האדם שאתם חשודים בו ידע את הגיל של הילד או הילדה איתם התכתבו? כל עוד זה לא עולה באופן ברור מההתכתבות, עדין לא בוצע עבירה. למשל, ילדים נוהגים לציין גיל מבוגר מהאמיתי על מנת לעמוד בתנאי הסף של פתיחת החשבון באינסטגרם שהוא 13 שנים.

ה. במידה ולא נאמר מפורשות הגיל בשיחה אפשר להמשיך להתכתב עם חשוד ולומר לו למשל: "אני בן 5 בכיתה א."

ו. במידה והחשוד ימשיך להתכתב והשיחה תעבור לפסיים מינים אז בוצע עבירה והחומר בשל להעביר לבדיקה משטרתית. זכרו! זו לא עבירה להתכתב עם ילד או ילדה בישראל, והחשוד יכול להזמין אותם למפגש פנים מול פנים וגם זו לא עבירה, כל עוד אין שייח מיני, (או משלוח תמונות עם תוכן מיני) , לא בוצע עבירה.

ז. הורה שאיננו מיומן בהתכתבות עם חשוד ולא יודע איך לדובב את החשוד על מנת שלא יחשוד שמדובר במבוגר מולו, עדיף שיפנה למומחה שמבין כיצד לעשות זאת. מדובר באומנות של ממש ולא כל אחד יכול לעשות זאת.אבי  דוביצקי ישמח לעזור.

ח. יש הורים שרצים ישר למשטרה מבלי לבדוק את הדברים שהוזכרו לעיל והמשטרה תגיד להם, על תדבר איתו, תחסמו אותו, וישחררו אתכם הביתה. סביר להניח שלא תשמעו מהם יותר. לכן חשוב להביא להם את הכל על מגש של כסף כולל כמה שיותר פרטים על אותו חשוד. במידה ואפשר לבקש מהחשוד לדבר בואטסאפ (בדרך זו תשיגו מספר טלפון) תעשו זאת. כל עוד החשוד יוזם את השיח המינית זה נופל תחת אחריותו, ולכן חשוב שאתם לא תיזום אותו.

ט. למשטרה יש את האפשרות לקבל פרטים מרשתות החברתיו על משתמשים שהם חשודים בביצוע עבירות כנגד ילדים.  זה לוקח זמן ולא תמיד יש מספיק פרטים על מנת לאתר חשוד, ולכן חשוב שאתם תנסו לדלות כמה שיותר מידע על מי שרוצה לדבר עם ילדיכם.

י. פניה למוקד 105 לא יבטיח  טיפול בתלונה, כך עולה מדו"ח מבקר המדינה האחרון ולכן מומלץ לפנות במקביל לתחנת משטרה קרובה, ולדאוג שכל הההוכחות יהיו בידיכם במועד הגשת התלונות.

במידה ואתם מרגישים שהמשטרה מנפנפת אתכם אתם יכולים להמשיך להתכתב איתו ובמידהוהוא יזום מפגש אפשר ללכוד אותו. אנחנו ממליצים לצלם את הכל על מנת שלא יגיד שהרביצו לו או פגעו בו ואף לזמין את המשטרה. יש לכם זכות לעכב אותו על שהמשטרה תגיע.

אתם יכולים לשתף איתנו את המחשבות וחששות שלכם אבל אנחנו לא יכולים להזמין את אותו אדם לחקירה ולבדוק את חשדות כנגד אדם כזה או אחר. זה תפקיד של המשטרה וגם הם לא יחקרו אנשים על בסיס חשד או תחושת בטן. הם יכולים לבדוק האם, לשמל, מדובר בעברין מין מוכר שיש עליו צו פיקוח. לנו אין גישה למידע כזה ולכן שיש חשד לפגיעה בילד או ילדה צריכים לפנות למשטרה. כמו כן לאור ריבוי הפניות אנחנו נדרוש מידע מוצק לבדוק חשד אך ורק במידה וזה מתרחש ברשתות החברתיות. אנחנו לא עוקבים אחרי אנשים והמתנדבים שלנו לא עושים כאלה דברים. אנחנו לא שירות הבטחון הכללי.

כל אחד יכול לתבוע כל אדם סתם כי בא לו. הגשת תביעה איננה אומרת שהיא תתקבל ע"י בית המשפט. כמובן שזה לא נעים לקבל תביעה ולכן צריך להזהר ולעשות שיעורי בית לפני שנכנסים לתחום חדש, בודאי שזה קשור בתפיסת חשודים בעבירות מין מאחר ומדובר באנשים עם בעיות נפשיות, לרוב, והם ינסוי להתנער מאחריות ברוב המקרים ויאשימו את כולם חוץ מעצמם. היה בחור בשם ניב אביטל תקליטין מנתניה שתבע אמא ששיתפה עליו פוסט שפורסם במקור ע"י אבי דוביצקי. הוא ביקש מיליון ש"ח פיצוי והפסיד. זה מראה שלא כל תביעה נגמרת בזכיה. במיוחד שלא מפרסמים שקרים על אדם. לפסק הדין והסיפור של התביעה של מיליון שקל שנגמר באפס שקלים.

האם ילד בן 14 או ילדה בת 12 מפתים אתכם? לרוב התשובה תהיה לא. אבל יש אנשים שהם משוחחים עם ילד או ילדה זה עושה להם גירוי מיני. רוב האוכלוסיה איננה מתגרה משיחות עם ילדים אבל עדין יש קומץ קטן שיש להם בעיות והם מתגרים משיחות עם ילדים. אז כמובן שאנחנו לא מפתים איש בעצם העמדת פנים שאנחנו ילד או ילדה. כאשר אדם כזה פונה לילד או ילדה, והילד או ילדה זה לוכד פדופילים בהסוואה, הצייד איננו מדבר בצורה מינית עם האדם ומי שיוזם את ההצעות בשיחה  הוא האדם הבוגר. אנחנו לא פונים לאנשים באופן ארקאי ובטח לא מפתים אותם. מי שאומר שפיתו אותו צריך, לדעתנו, אבחון.

במידה ואתם מחפשים לזהות "פדופיל" לפי סימנים מסוימים כמו שפת גוף או הליכה אז לא תצליחו כי הם באים בכל הצורות. יש פדופילים בני 18 ועד גיל 90. יותר רווקים מאשר נשואים. המקרים הקשים יותר לא מתפקדים בחיי היום יום ולרוב גרים אצל ההורים. מלבד זאת אין סימנים מובהקים. 

שאלת מיליון הדולר, ויש לנו תשובה איך אפשר לגלות כמובן שבדיקת צריכה להיות בידיעתו והסכמתו. מבקשים מאותו אדם לתת יפוי כח לעורך דין להוציא רשימת תיקים מהמשטרה. הרשימה שהמשטרה תנפיק תכלול על תיקי שמופיע על שמו שהוא היה מעורב זו. נגיד והאיש פעם נחקר בגין הטרדה או מעשה אחר יופיע מספר תיק תאריך וסיבה הסגירה. הפלטת של המשטרה מחולק ל2 חלקים אז צריך לשים לב שמקבלים את כולם. יכול להיות מצב שאדם נחקר 5 פעמיים בגין הטרדה מינית אבל כל התיקים נסגרו ובגל זאת הוא יקבל תעודת יושר. צריך להזהר כיצד ניגשים לדרישה הזו מאחר ולפי החוק אסור לבקש כזה רישום אבל מותר בתנאים מסוימים. תקראו את התנאים 

יש אפשרות לגשת לבית המשפט להוצאי את רשימת התיקים המתנהלים ע"ש אדם לפי מספר תעודת זהות. במידה והתנהל הליך פלילי והפרטים הוזנו למשחב ללא שגיאות הדבר יעלה בשאילתה. אגב אין איסור בחוק לדרוש פלט כזה. אפשר לראות רשימה כזו באתר נט המשפט לכל אדם שהוא אזרח ישראל שנרשם למערכת.אחרי שנרשמים אפשר להכנס בהזדהות הלאומית פה שם אפשר לראות את כל התיקים שנים אחורנית כולל תיקים פלילים וחסויים.

 

אנשים שאינם מבינים חושבים שרוב האנשים שפוגעים בילדים נרקבים בכלא לכל החיים, אבל המציאות שונה לחלוטין. 95 אחוז מהתלונות שמגיעים למשטרה נסגרים מסיבות שונות, לרוב בשל חוסר ראיות. כ־76% מהתיקים שנפתחו בשנים 2019-2018 – נסגרו. 16% עדיין נמצאים בהליך משפטי, ורק ב-7% התקבלה החלטה שיפוטית. מדובר ביותר מ-10,000 תיקים מתוך 14 אלף, כאשר 67% מהם נסגרו בגלל חוסר בראיות. הליך פלילי הוא יותר קשה מהליך אזרחי, מבחינת הדרישה לקביעה שאדם עבר עבירה. הפרקליטות חוששת להגיש כתבי אישום מחשש להפסיד. האם בעצמם לא סומכים על בית המשפט שיעשה צדק ולכן מקרים בודדים מגיעים לדיון בפני בית המשפט.

אנשים שאינם מבינים בעניין חושבים שרוב האנשים שפוגעים בילדים נרקבים בכלא לכל החיים, אבל המציאות שונה לחלוטין. 95 אחוז מהתלונות שמגיעים למשטרה נסגרים מסיבות שונות, לרוב בשל חוסר ראיות. כ־76% מהתיקים שנפתחו בשנים 2019-2018 – נסגרו. 16% עדיין נמצאים בהליך משפטי, ורק ב-7% התקבלה החלטה שיפוטית. מדובר ביותר מ-10,000 תיקים מתוך 14 אלף, כאשר 67% מהם נסגרו בגלל חוסר בראיות. הליך פלילי הוא יותר קשה מהליך אזרחי, מבחינת הדרישה לקביעה שאדם עבר עבירה. הפרקליטות חוששת להגיש כתבי אישום מחשש להפסיד. האם בעצמם לא סומכים על בית המשפט שיעשה צדק ולכן מקרים בודדים מגיעים לדיון בפני בית המשפט.

בשנת 2013 שאבי דוביצקי החל ללכוד פדופילים ברשת לא הייתם שומעים על יוזמות של המשטרה ללכוד פדופילים, ולא היה מוקד 105, מוקד יעודי שהוקם ב 19/11/2018.

כנראה שרעש בלתי פוסק של כמה שנים ומאות מקרים של תיעוד הניעו את הממשלה וכמה שרים לעשות מעשה.

אתם יכולים לפנות לחברי כנסת במייל ולהתקשר אליהם ולדרוש מהם לעשות יותר. בסופו של דבר מישהו יעשה משהו. אסור להרים ידיים. לחצו כאן לרשימת חברי הכנסת, תבחרו לכם מישהו ושלחו להם מייל.

אבי החל את דרכו ב2013 כמופע של אדם אחד עד שירד מהארץ בסוף 2014, ב2017 צעירים מאשקלון ביקשו להמשיך את המלאכה וב 1/4/2017 חודש פעילות של לכידת חשודים בעבירות מין ברשת. אבי כמובן לימד והדריך את הלוכדים ומסייע ככל האפשר ולאור ההיכרות שלו עם התחום נוהג להסביר על הפעילות ולהיות הפנים של הפעילות. אבי לא משתתף בתפיסות או באיסוף החומרים יותר ורק מדריך ומכוון ופועל יותר מאחורי הקלעים לקידום שינוי בחקיקה.

ישנם כמה קבוצות שפועלים בתחום מרביתם רק מפרסמים את הפרטים של חשודים שנתפסו בעבר ומלקטים נתונים שנאספו ברשת. הם מפרסמים רשימות באתרים כגון nitfesu.com ובערוצי טלגרם שונים שעושים גניבת עין כאילו שהם קשורים לנתספו על חם המקורי ו עוד ערוץ של נתפסו על חם. מי שמכיר את ההיסטוריה יודע ורואה שהפרסומים הם בעיקר פרסומי עבר שמקורם בתפיסות של העמוד המקורי של נתפסו על חם בפייסבוק.הערוץ של אבי דוביצקי נמצא כאן